| MERLYN2001 a întrebat:

Buna ma puteti ajuta cu niste traduceri din franceza in romana? Nu este ca tema si le-am intalnit intr-o carte si nu stiu ce inseamna. 1. Il faut agiter le flacon avant de s'en servir. 2. Lire attentivement la notice. 3. Respecter les doses prescrites. 4. Faire attention aux contre indications. 5. Ne jamais laisser a la portee des enfants.

Răspuns Câştigător
| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

1. trebuie sa agitati flaconul inainte de a se servi. 2.Cititi cu atentie instructiunile. 3. Respectati dozele prescrise. 4. Aveti grija la contra indicatii. 5. Nu lasati niciodata la indemana copiilor.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

4. Fiţi atent la contraindicaţii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Ar trebui sa se agita flaconul inainte de a-l utiliza.
2.Cititi cu atentie instructiunile.
3.Respecta-ti dozele prescrise.
4.Sincer nu stiu.Cred ca ceva cu acorda atentie impotriva indicatiilor, nu sunt sigur.
5.Nu lasati a indemana copiilor.