| andrutza2013 a întrebat:

Maine am teza la mate cls a 6 sem 2. Daca imi puteti da modele de teza. Sau cei care ati dat deja, voua ce v-a dat? Cel mai rapid si bun raspuns primeste funda. multumesc!

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| BeccaBoo a răspuns:

Eu am dat in 19 Mai si a fost chiar usoara. Primul subiect este cu niste rapoarte de forma a supra b si sa aflii x din ecuatie, apoi operatii cu numere intregi, regula de 3 simpla, niste intrebari de geometrie simple, un exercitiu in care trebuie sa imparti un numar direct proportional la nu stiu ce numere si o problema de geometrie cu triunghi.