| akaa a întrebat:

Maine am teza la mate cls a 6 sem 2. Si imi este frica. Daca imi puteti da modele de teza. Sau cei care ati dat deja, voua ce v-a dat? big grin Plsss Rpddd Cel mai rapid si bun raspuns primeste FUNDA! tongue

Răspuns Câştigător
20 răspunsuri:
| Xlove64 a răspuns:

Si eu am maine teza la mate laughing -cls 7

| spaikizz a răspuns:

Eu am dat astazi. Am avut la primul subiect: sa calculam cu numere intregi si o ecuatie de genul 0, 1 (5) supra 3, 3=2a5 in baza 10 supra 2x unde 2a5 se divide cu 9 [se divide= 3 puncte verticale]

La geometrie am avut 1 ex cu triungiul isoscel si un ex cu triunghi dreptunghic.

Stai linistita ca nu sunt grele. In plus o teza nu e capat de lume.

| Anutzaxx a răspuns:

Poi o sa-ti dea cu rapoarte, termeni necunoscuti din proportionalitate, Probleme, exerciti cam de genul asta "(4-6)*(-2)+(-3-2): (+5); [(-27): (+3)supra3+25: (-5supra2)]" o sa iti dea probleme cu triunghiul isoscel, si sa determini masurile unghiurilor exterioare ale triunghiului ABC. Cam atat cred big grin,
adica mie asa mi-a dat.
Azi am dat si eu teza laughing
FUNDA? smug

| akaa explică:

Deci va mult. mult Dar profu nostru ne-o dat hahauuu sad Presimt ca iau 6-7 Nici nu am apucat sa ajung la ultima pb. Deci Va mult Mult tongue

| akaa explică:

@Red Ba. nu iti dau tie funda pentru. ca nu mi-a dat ce ai zis tu phbbbbt

| VirtualKnight a răspuns:

Eu am teza azi si nu am invatat deloc...
._.
Uratimi bafta!
PS: Data trecuta am luat 6 ::FacePalm::

| ionutzz2590 a răspuns:

Simplu poate la ex 1 iti da ecuati nu-s asa grele la ex 2 poate iti da din geometrie cu triunghiul isoscel sau daca ati facut

| Ezzio a răspuns:

Mia dat ceva de genul
1. -9x(-6)sad-3)+9-10-7+5=...Sa aflu nu mi-a dat ceva de genul asta mi la dat
2.35% din 80
3. x-4 supra 6 egal cu 5 supra 3 sa aflu cat este x+1
4.triunghiul ABC
m(A)=40 grade
m(C)ext=130 grade
Sa aflu m(B) si m(C)
5. Daca 6kg de mere costa 18 lei atunci 15 kg de mere vor costa...lei
6.axb=7 (a si b sunt numere intregi negative)
Sa aflu a si b
7.Numere a; b; c direct proportionale cu numerele 4; 5; 6
Sa aflu a; b; c stiind ca a+b=90
Si inca 2 probleme pe care trebuie rezolvate full.

| Ezzio a răspuns:

Am luat 6 in teza...

Alte răspunsuri
| Ionutza2012 a răspuns:

Eu dau azi si tremur toata ca mama ma omoara daca nu iau cel putin 9! Eu am facut de aici: http://edu.adralex.ro/sc5roman/variante/6.html gasesti vreo 4 variante calumea!

| lusy4 a răspuns:

Cam asa ceva
-39+35-12-51=
-54*(-2)-204sad-6)

| Andrei_Iulian_1992 a răspuns:

Si eu am teza maine

| Ellen_Leen_1990 a răspuns:

Va rog cine are sa-mi dea si mie modele de teza pentru clasa a6-a semestrul 2?
va rog cine stie trimiteti plz poimaine o dau adica vineri

| Gabriela_Alexandra_1996_kx6r a răspuns:

Si eu o dau maine dar sigur la algebra va fi din rapoarte, proporti, etc.
Iar la geometrie va fi din teorie.
Totus sa nu-ti fie fruca vei lua minim 7 sau 8.
BAFTA!

| Agavriloaie_Catalina_1983 a răspuns:

Buna. am citit ce ai spus mai sus si poti sa imi dai si mie un program pe carae sa intru sa ma uit si eu pe teza?

| misew a răspuns:

O sa Fie Greu

| Papusika_Anuka_1972 a răspuns:

Buna si eu am maine teza la mate si daca vrei sa te ajut sa-mi trimiti cerere in prietenie la anuka papusika ok?