| katelynn a întrebat:

Maine dau examenul la Limba romana pentru admitere la liceu.As vrea va rog sa imi explicati ce trebuie sa scrii la mesajul textului thinking. Eu sunt obisnuita sa le fac pe doua argumente. Cel mai bun raspuns primeste funda!

4 răspunsuri:
| didi12 a răspuns:

Te referi de la compunerea de la Subiectul I? Si cand spui doua argumente, adica sa faci un singur argument la doua poezii deodata? Atunci, stai linistita. Daca stii sa faci doua argumente, de ce nu ai sti sa faci unul singur.Mai uita-te la definitile speciilor, incearca sa faci o caracterizare a unui personaj si relaxeaza-te.happy
Succes pentru maine!

| katelynn explică (pentru didi12):

Nu.mesajul textului la un text liric. eu toate compunerile/argumetarile sunt obisnuita sa le fac pe 2 argumete.deci 2 argumente per text

| didi12 a răspuns (pentru katelynn):

Pai si atunci de ce sa-ti fie greu? Din 2 argumente faci unul singur.

| iulia01 a răspuns:

Iti gasesti tema (dragostea, natura, trecerea timpului, creatia etc), un ol important in sesizarea semnificatiei acestui text il au fig de sil si imag artistice dai 2 exemple din fiecare si concluzia.
SuCCes!