| justmeandyou2A a întrebat:

Media mea de admitere este 7, 36. Sunt foarte ingrijorata deoarece nu vreau sa raman nerepartizata la un liceu, pe foaia de inscriere am pus optiuni la care se incadreaza media mea dar anul acesta sunt medii mari si imi este frica sa nu fiu admisa la niciun liceu! Se poate acest lucru? voi fi aleasa la un liceu scris pe foaie sau este posibil sa ma repartizeze la un alt liceu din alta comuna sau oras ( nu vreau sub nicio forma acest lucru ). As vrea niste raspunsuri bune de la oameni care se pricep la asta!

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E imposibil sa intri la un liceu la care nu vrei. Daca nu il treci pe lista nu vei intra la acel liceu, in cel mai rau caz ramai nerepartizata si te duci in admiterea a 2-a.Dar stai linistita ca iti faci griji degeaba fiindca cu media ta intri sigur la un liceu. Sunt unii cu medii mult mai mici care au intrat, poti sa te uiti pe admitere.edu.ro de anul trecut sa vezi asta.Tu trebuie sa treci cat mai multe licee pe lista, si din toate se va gasi unul in care sa intri sigur.Sunt destule licee si slabe si bune si medii etc.Deci nu te mai gandi la asta.Nu are rost.Vei intra sigur la un liceu dar nu uita sa pui multe licee pe fisa de optiuni.Asta conteaza cel mai mult. Vreo 10-15 sa pui.Succes

| justmeandyou2A explică (pentru AvalohAlyn):

Multumesc foarte mult pentru sfat, am pus 11 optiuni

| RainmakerX a răspuns:

Buna! Dintre toate liceele pe care le-ai pus o sa se gaseasca cel putin unul la care o sa ai loc...au fost si note mai mici de 7, 36.Eu unul cred ca iti faci griji degeaba!
Succes!

| justmeandyou2A explică (pentru RainmakerX):

Multumesc mult :*

| RainmakerX a răspuns (pentru justmeandyou2A):

Cu placere!