| hexazyz a întrebat:

Buna, mi-a fost aprobat cererea de transfer la noul liceu. Ma mut acolo dupa vacanța de iarnă. Mai e o săptămână până la vacanță. Pot sa merg la liceul de la care m-am transferat in această săptămână?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa continui la actualul liceu. La cel de transfer vei merge dupa vacanta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti, fiindca aici unde esti trebuie sa ai situatia incheiata si fara absente, ca de te duci dincolo cu situatia neincheiata, nota scauzta la purtare din cauz absentelor, te pot repinge, chiar daca s-a aranjat transferul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti s-a comunicat inca, ca ai obligatia sa duci foaia matricola cu situatia incheiata pana la sfarist de decembrie?
Aia este definitorie, ca ti se poate anula transferul daca situatia nu este incheiata sau ai corijente ori note scazute la purtare.

| ReddY25 a răspuns:

După vacanță de abia, succes!

| Xox0 a răspuns:

Daca tii mortis. Transferul tau incepe semestrul urmator. Momentan tot de primul liceu apartii.