| Cumintzel a întrebat:

saptamana trecuta miercuri(9.01.2013) am mers sa ma transfer de la un liceu la altul si directoarea de la liceul la care vreau sa ma transfer a zis ca in prima saptamana de scoala(dupa vacanta de iarna) se face cosiliu profesoral si atunci se hotaraste daca ma primeste la acel liceu si pana azi(15.01.2013) nu am aflat daca imi accepta transferul si pe net am vazut k din data de 15 ianuarie nu se mai fac transferuri. Mai am vreo sansa sa ma tranfer deoarece eu mi-am depus cererea de tranfer inainte de data de 15? Va rog sa ma ajutati pentru k vreau sa stiu daca mai are rost sa sper ca ma primeste. Dau fundita. Ajutati-ma, va rog!

12 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Ideal ar fi fost sa mergi la secretariat sau la scoala ta sa vezi daca au inceput transferul si la scoala unde ai dorit sa te transferi sa aflii daca te-au acceptat acolo. Sfat sa te duci cat mai repede si transferul nu depindea de consiliu.

| Cumintzel explică (pentru MeConstantine):

Inainte cu vreo 2 zile mama mea a sunat-o pe directoarea liceului unde vreau sa ma transfer sa o intrebe cand pot merge sa depun cererea si directoarea a zis ca pot sa merg in orice zi din saptamana trecuta si i-a zis la mama mea ca trebuie sa depun o cerere la secretariat cu numele, media si liceul la care sunt si ca trebuie sa astept sa se faca consiliu sa vorbeasca cu dirigintii de la fiecare clasa sa afle daca am loc sa ma transfer si nu a zis ca dupa data de 15 ianuarie nu ma mai pot transfera... mama mea a spus ca dupa data de 15 ianuarie nu mai pot sa depun cerere de transfer... este adevarat ca dupa data de 15 nu mai pot sa depun cerere sau dupa data de 15 nu mai pot sa ma transfer chiar daca ma accepta la acel liceu? te rog sa ma ajuti deoarece sunt foarte stresat ca vreau neaparat sa ma trabsfer la acel liceu?big grin

| MeConstantine a răspuns (pentru Cumintzel):

Pai s-a terminat vacanta si daca nu esti deja transferat nu prea mai poti sa te transferi sad

| Cumintzel explică (pentru MeConstantine):

Pai da...stiu ca vacanta s-a terminat, dar eu mi-am depus cererea inainte sa se termine vacanta..si daca nu puteam sa ma mai transfer banuiesc ca ma anunta cineva de la acel liceu si la un prieten ieri iau acceptat transferul la un alt liceu si azi merge la liceul unde s-a transferat.

| thegame12 a răspuns:

Ai rezolvat ceva pana la urma?

| Cumintzel explică (pentru thegame12):

Am incercat in vacanta de iarna dintre semestre de pe a 9 si nu mia acceptat transferul la liceul la care am vrut si am terminat a 9 unde am fost si in vacanta de vara mi-am depus cerere la urmatorul liceu la care voiam si mia acceptat cererea si m-am transferat.

| thegame12 a răspuns (pentru Cumintzel):

Imi poti spune si mie te rog ce te-a mai pus sa faci dupa ce ti-a aprobat la liceul unde ai vrut sa te duci? Chiar m-ai ajuta foarte mult, si eu sunt intr-o situatie asemanatoare

| Cumintzel explică (pentru thegame12):

Pai dupa ce mi-a fost acceptata cererea am mers la liceul unde eram cu curerea acceptata si am mers la durector sa imi accepte cererea si a acceptat-o si dupa accea de la secretariat mi-a dat dosarul cu foaia matricola si nu mai stiu ce si am dus-o la liceul unde am vrut sa ma transfer si gata.

| thegame12 a răspuns (pentru Cumintzel):

Multumesc pentru raspuns, imi mai poti spune te rog cum i-ai zis directorului de la liceul unde erai cand te-ai dus sa iti aprobe si el cererea aprobata de noul liceu?(eu nu stiu cum sa-i spun, mi-e frica sa nu imi respinga transferul doamne fereste)laughing

| Cumintzel explică (pentru thegame12):

I-am zis: buna ziua, am venit sa imi acceptati o cerere pentru transfer. si m-a intrebat ca vreau sa ma transfer si i-am zis ca da si m-a intrebat unde si i-am zis si a zis bine, a semnato si gata. daca nu iti accepta cererea spune-i ca vrei o cerere de retragere si este obligat sa iti deie acea cerere si de la secretariat o sa primesti dosarul cu foaia matricola si celelalte si dupa aceea cu dosarul mergi si te inscri la liceul la care vrei. mi-a zis secretara de la liceul la care mam transferat pentru ca si mie mi-a fost frica ca nu imi accepta transferul.hee hee dar de obicei se accepta transferul in cazut in care vrei sa pleci. doar in vacanta dintre semestre poti sa iti pui cerere de transfer la liceul la care doresti si dupa ce esti anuntat ca ti-a fost acceptata poti sa mergi la director. daca vrei sa te mai ajut contacteaza pe id-ul: adisoor09@yahoo.com

| thegame12 a răspuns (pentru Cumintzel):

Ok,multumesc mult

| Hunt_Jake_1993 a răspuns:

Ia-ti parintii de mana si du-te la scoala unde ai vrut sa te transferi. vorbesti cu directoarea si vezi ce zice.