| Balmau_Severica_1979 a întrebat:

Buna seara! Am depus si eu cererea de transfer la un alt liceu, aprobata de liceul unde vreau sa ma transfer, dar liceul unde sunt inca nu mi-a aprobat cererea.Mi-au zis ca transferurile se fac in vacanta intersemestriala.Mai este valabila cererea daca am depus-o acum o luna? Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este valabil transferul, fiind aprobat de liceul de transfer si de la data aprobarii trebuia sa te prezinti la acesta. Posibil sa fi aprobat transferul incepand cu sem.II si atunci trebuie sa te prezinti la liceul de transfer.
Liceul actual nu da aprobare ci doar un aviz consultativ si liceul de transfer nu era obligat sa tina seama de acesta, indiferent daca era negativ sau pozitiv.

| Balmau_Severica_1979 explică (pentru Ioandelasal):

Da,asa stiam si eu, dar am anuntat-o pe diriginta de la clasa unde este si ne-a spus ca trebuie sa vina in continuare la scoala sa-si incheie mediile, ca transferurile se fac doar intre semestre.Iar cererea de transfer am lasat-o la secretariat si nimeni nu ne mai spune nimic.Au zis ca inca nu s-a aprobat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Balmau_Severica_1979):

Nu mai este mult pana la vacanta dintre semestre, asa ca ar trebui sa ai si mediile incheiate.
Si privind cererea de transfer sa te interesezi la conducerea liceului.

| Balmau_Severica_1979 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos pentru raspuns!