| Amalia666 a întrebat:

Nu anul asta scolar ci celalalt vreau sa dau examenul cambridge, CAE. Sunt constienta ca nu sunt chiar atat de avansata dar vreau sa ma pregatesc. Mentionez ca la liceu am doar 2 ore de engleza pe saptamana. Stiti culegeri sau site uri bune pentru a invata?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Au pe site module de pregatire.

http://www.cambridgeenglish.org/exams/advanced/preparation/

1 răspuns:
| BlankWhite a răspuns:

Cauta pe net scriind la search bar ori pe google "English grammar books pdf" si o sa gasesti multe sau "CAE book pdf" sau chestii precum "Phrasal verbs pdf", "Writing skills pdf". Cauta carti si la biblioteca judeteana la sectia de limbi straine ca sunt o gramada. Succes!