| AlinaHoran a întrebat:

NU VREAU SA IMI REZOLVATI EXERCITIUL CI SA MA AJUTATI. CEVA SFATURI, DACA SE POATE! Am si eu nevoie de ajutorul vostru la cultura civica! Ex suna cam asa :

"Sa presupunem ca un elev de cls a VIII-a se inscrie la doua licee, desi stie ca acest lucru este interzis de regulamentul de examen. Elevul respectiv intra primul la amandoua liceele.

Este vinovat elevul respectiv de frauda? De ce?

Este vinovata vreuna din scoli? Care?

Ar trebui el iertat pentru ca este un elv foarte bine pregatit?

Trebuia sa fie sanctionat daca ar fi fost ultimul pe lista sau nu ar fi fost admis?

Cum ar trebui sa se procedeze pentru a se repara nedreptatea facuta?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce tu ai facut asta?