| Alina_Rachel_2000 a întrebat:

Buna numele este Alina sunt in clasa a 8 Dumneavostra sunteti medic...Va rog, ajutati-ma si pe mine... Vreau sa devin medic chirurg, plastician, ce scoala trebuie sa urmez dupa ce termin clasa a 8 la ce liceu? eu sunt dintr-o comuna ce apartine de jud Tulcea este un liceu anume an constanta eu stiu ca trebuie sa fac liceu dar unde? ce liceu? cati ani imi trebuie sa devin chirurg plastic se face si matematica ajutati-ma va multumesc.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit :)

Dar, este PREFERABIL să faci un liceu cu specializarea de "Ştiinţe ale Naturii"!
Oricum, după ce termini liceul şi promovezi BAC-ul, trebuie să faci o Facultate de Medicină!

Vezi liceele care au specializarea de "Ştiinţe ale Naturii" la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Toate cele bune.