| MadRaven a întrebat:

Daca vreau sa devin medic chirurg, pe ce profil trebuie sa merg la liceu I don't know

Răspuns Câştigător
| armanu a răspuns:

Nu trebuie sa mergi neaparat pe un profil anume. Pentru medic chirurg ai nevoie de facultate, master, doctorat! Totusi, daca iti place medicina, poti alege ca profil de liceu bio-chimie! Bafta

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Profilul ar fi stiintele naturii insa dupa acest profil nu iesi medic. iti trebuie facultate etc

| MyMindRules a răspuns:

Mate-info.

| luliluli a răspuns:

Ti-as recomanda bio-chimie. In facultate vei aprofunda foarte mult anatomia si chimia organica. Este important sa inveti si sa intelegi aceste discipline inca din timpul liceului. Succes!

| Adryanna2000 a răspuns:

Biologie-fizica sau biologie-chimie, la alegere.

| Ruxandraa711 a răspuns:

Pai profilul este chimie-biologie. dar cum spune armanu ai nevoie de facultate, master si doctorat. succes!