| anonim_4396 a întrebat:

Buna!O sa va zic o intamplare de la scoala care e chiar stupida!Deci ieri ,un coleg il chinuia pe altul(il batea,jignea...),si el i-a aruncat ghiozdanul in alta banca.La sfarsitul orelor vine diriga care zice ca baiatul caruia i-a fost aruncat ghiozdanul sa arunce la toata clasa ghiozdanele!Eu ii zic:"Doamna diriginta,lui i-a aruncat UN SINGUR copil ghiozdanu',nu toata clasa"dar ea nu raspunde si nu mai simplu ar fi incercat sa gaseasca vinovatul?Dece sa-mi arunce colegul ghiozdanul?Poate am ceva valoros si il distruge aruncand-ul si diriginta nu face nimic!Vreau pareri!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai vazut cum colegul tau era batut, chinuit si nu ai intervenit, esti vinovat si meriti o pedeapsa. Tu esti la fel de vinovat ca si cel care o facea, deci diriginta a gasit corect vinovatul.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intreaga clasa este vinovata daca unui membru al ei i se permita sa il jigneasca pe altul. Voi aveti obligatia sa luati atitudine si sa anuntati diriginta la cea mai mica incercare a unui elev de a-l chinui pe altul. daca n-o faceti, sunteti la fel de vinovati toti fiindca permiteti acest timp de comportament.

| mgtow a răspuns:

Vorbeste cu parintii si ei sa ceara socoteala dirigintei pentru faptele savarsite.

| sabin89 a răspuns:

Nu fa si tu din ţânţar armăsar. Nu a fost a big deal. Aşa a judecat ea situaţia. Nu a fost cea mai bună judecată, dar nimeni nu e perfect, you know.

| littlegirl07 a răspuns:

Si diriga mea e la fel.doar un singur copil este vinovat, dar ea da vina pe toata clasa si are pretentia sa tacem si sa executam.in fine...nu mai pune la suflet.eu sunt a 8-a si o sa scap de ea, tu?

| hellchild a răspuns:

Eu plecam de la ora direct, fara sa-mi pese de ceva, cea mai buna metoda crede-ma...