| CiocolataCuPiper a întrebat:

Buna! Oare daca instalez o aplicatie pe un drive, o pot folosi tot timpul atata timp cat am atasat driveul la laptop? Nu am destul spatiu pe laptop... va multumesc

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Poti, dar si mai bine ar fi daca exista un fisier de instalare portabila pe site ul oficial.
Depinde de aplicație.
Unele au nevoie de unul sau mai multe fisiere de initializare, ce se fac oricum pe partitia cu Windowsul.
Cum se numeste?
Iti spun imediat daca exista varianta portabila. (pe care o poti folosi fara probleme de pe orice mediu de stocare )

| CiocolataCuPiper explică (pentru NLS):

Vivado-vitis

| CiocolataCuPiper explică (pentru NLS):

Am inceput deja instalarea pe drive

| NLS a răspuns (pentru CiocolataCuPiper):

E in regula. Nu are versiune portabila oricum.
Ar trebui sa mearga asa. Daca va fi nevoie, isi va crea cateva fisiere minuscule pe partitia C: (initializare, setari, log, etc)

| CiocolataCuPiper explică (pentru NLS):

Dupa ce am scos drive-ul din laptop si l-am atasat iar. nu imi mai gaseste programul...

| NLS a răspuns (pentru CiocolataCuPiper):

Nu mai gaseste programul, fizic, pe disc, a disparut, s-a sters?
Sau nu mai vrea sa porneasca? (semn ca nu s-au pastrat intrarile in Registry)

Spuneai parca intr-o intrebare anterioara ca doresti sa unesti partitia C cu D.
Ai reusit, dar tot n-ai avut suficient spatiu pentru a-l instala pe C?

| CiocolataCuPiper explică (pentru NLS):

Nu am incercat sa unesc partitiile, ma gandeam ca o sa reusesc asa sa nu imi incarc memoria. pana la urma tot acolo ajung

7 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Da, poți. Totuși nu e o variantă recomandata.