| anonim_4396 a întrebat:

Oricat de mult m-as stradui, nu pot sa inteleg economia.Am o profesoara care nu explica nimic, ne pune sa facem niste scheme fara sa ne predea si are pretentii sa invatam.Eu una am dificultati in a invata materia.Profesoara nu stie sa predea sau sa-si atraga elevii, iar materia datorita faptului ca nu o pot intelege mi se pare foarte dificil de inteles.Am nevoie de un sfat!

Răspuns Câştigător
| bibi4v a răspuns:

Exista multe cursuri de economie pe net. gaseste-l pe cel care se potriveste cu materia de la scoala si incearca sa inveti tu. sau incearca din manual. nu toti profesorii isi dau interesul sa isi atraga elevii sa invete materia. daca e, poate gasesti si faci o sedinta de meditatie sa iti explice in mare care e treaba cu economia. e o materie destul de grea, dar sper sa gasesti o metoda de a o intelege. Succces