| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au luat peste 9, 50 la Bac profil uman,

1.La romana,subiectul 3, as vrea sa stiu daca v-ati axat strict pe cerinte, daca le-ati dezvoltat si in cate randuri? Ati folosit critica? Cam ce ar trebui sa scriem la opinia noastra personala?
2.La SII ati dat doar 2 argumente, ambele exemple din literatura si le-ati dezvoltat?
3.Ce credeti ca a facut diferenta?
4.La eseul de la istorie ati scris si in plus fata de ce s-a cerut sau doar ati dezvoltat acele idei?

Multumesc mult pentru timpul si ajutorul acordat!

1 răspuns:
| GreenBubble a răspuns:

straight faceEu nu am dat inca bacul, anul asta il dau dar sincer nu prea inteleg, ce e atat de neclar, trebuie pur si simplu sa respecti cerintele.straight face
Adica 1) Cerintele de acolo trebuie sa atinse fiecare in ordinea data si repsctat numarul de randuri (pagini) specificat +asezarea in pagina si un scris frumos si poti lua foarte usor punctaj maxim.
2) La S II trebuie respectata structura textului argumentativ: punctul de vedere, 2 argumente cu exemple(nu din viata personala, de preferat din literatura sau viata unui om de cultura...etc) si concluzia.

Diferenta a facut-o faptul ca au invatat si ca au stiut sa rezolve cerintele cum a trebuit.

Iar la istorie la fel, daca rezolvi ce ti se cere, pentru ce sa mai scrii in plus, oricum nu iti ia nimeni in considerarelaughing)