| HappySadness a întrebat:

Peste 2 ani termin liceul si as dori sa dau examen de admitere la o Acadamie Militara, dar daca nu voi intra din prima, as vrea sa merg la limbi straine (la Bucuresti sau la Cluj). Vroiam sa va intreb: As putea sa fac primul an de facultate la limbi straine, sa dau al doilea an la Academia Militara si sa termin Academia?
Ma pot retrage de la Facultate cand vreau, fara sa platesc? Pot continua facultatea dupa, la fara fracventa sau frecventa redusa?
Multumesc anticipat, funda!

1 răspuns:
| Elena1396 a răspuns:

Buna! Poti sa iti depui dosarul la mai multe facultati si sa incerci la Academie in Bucuresti sau Scoala de Subofiterii din Cluj sau Campina! Daca nu intri merge la facultatea la care ai intrat, iar daca intri din prima la Academie iti poti retrage dosarul! Important e sa ai o medie mai mare pe parcursul celor 4 ani de liceu si sa iti inveti pentru bacalaureat! Dupa ce ai promovat bacalaureatul, ai timp sa te gandesti mai bine!