| AliceAliceAliceAlice28 a întrebat:

Buna!

Peste o saptamana incep liceul...(clasa a 9-a, mate-info simplu)...cum ar trebui sa ma comport cu colegii, adica cum sa ma bag in vorba cu ei. eu sunt ceva mai timida,, niste sfaturi, ceva.

Răspuns Câştigător
| adrian_6302 a răspuns:

Hey :d si eu is boboc acum si faza nu e neaparat sa fi tupeista thinking si asta conteaza dar cel mai mult conteaza sa fi mereu fericita :d adica daca te vad colegii timida, retrasa sau suparata ( gen emo ) o sa zica ca esti un pic ciudata sau ca poate ai vreo problema sau ca nu`ti plc de ei... dar daca esti mereu vorbareata si fericita atunci toti o sa te placa, plus ca dupa poza ta de la cont pari draguta si sunt sigur ca ai si un zambet f frumos cu care poti face multi baieti sa te placawinking, iar cand se aduna colegii la o barfa sau ceva laughing bagate si tu in centru :d nu sta deoparte. Ai incredere in tine si totul o sa fie bine >:d

6 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Toata lumea iti va recomanda probabil sa fii mai tupeista, dar asta nu e si cea mai buna solutie, si nu e doar singura solutie. Fa ce crezi tu ca e mai bine, fa doar acele lucruri care te fac sa te simti bine in pielea ta!

| ChRoM a răspuns:

Sa ai tupeu, si sa fii sociabila restul vine de la sine te bagi in vorba cu colegii etc

| Foxilikkkă a răspuns:

Si eu sunt boboaca.Si sunt la fel de timida... dar la liceu trebuie deja sa fii putin mai cu tupeu, incearca sa fii foarte sociabila, fii vesela, incearca sa emani cat mai multa energie, sa te placa lumea, arata ca esti interesata sa cunosti, etc.Nu lasa sa se vada ca esti retrasa sau timita! Chiar daca esti, trebuie sa ascunzi lucrul asta.Fii mai tupeista big grin
Asa va trebuii sa fac si eu.
Mult succes...la liceu bobocel! :*

| rosesonfire a răspuns:

Si eu sunt boboaca tot la mathe info laughing

Răspuns utilizator avertizat
| shadow23 a răspuns:

Poarta-te cat mai normal happy la ce liceu ai intrat?