| AliceAliceAliceAlice28 a întrebat:

Buna!

Pe 13 incep liceul, clasa a9-a mate-info simplu si nu am nicio idee despre ce va fi. Puteti sa imi spuneti cam ce tipuri de exercitii, adica daca sunt grele se dau la testele initiale? Si la restul materiilor, gen romana. ce ar trebui sa imi repet? dau funda.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Dai teze la :romana, mate, info (astea 3 obligatorii) si a 4-a la alegere dintre bio/fiz/chimie
faci 4 ore de romana, 4-5 de mate, 2-3 de info, 2 chim, 3 fizica...cred,2 bio, 2 eng, 2 franc etc.
repeta ce crezi tu...ideea e ca te vor anunta din ce se da testul initial.care nu se trece in catalog de regula.
succes in noul an scolar! :*

9 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Pai testul o sa fie din algebra, ecuatii si 1-2 probleme de geometrie.la romana n-ai ce sa repeti pentru ca toate textele pe care o sa le faceti sunt noi.eu am facut rem de cartarescu, moara cu noroc si mara de slavici, domnisoara christina si sarpele de mircea eliade, o scrisoare pierduta de caragiale, crima si pedeapsa de dostoievski. testele nu sunt f grele ci medii.

| Natassha a răspuns:

Cauta pe www.didactic.ro

| gwen4u5 a răspuns:

Teste initiale cred ca se dau oriunde, insa nu se trec in catalog(sunt doar pentru a-si forma profesorul o imagine despre cunostiintele tale). La matematica, mie cel putin, mi s-au parut putin cam grele exercitiile, insa depinde si la ce materii esti mai bun.La romana insa, se face numai literatura.Ar trebui sa citesti Morometii, Maitreyi, D'ale Carnavalului, insa depinde si de profesor, de ce doreste el sa predea.Eu sunt in A, iar cei din B, spre exemplu, care sunt tot mate info, au invatat la romana altceva, in afara de Morometii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot a 9-a trec si tot la mate-info simpubig grin nici eu nu stiu detalii de genu' astathinking app de unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot a 9-a la mate info intensiv. Mi-e cam frica, dar trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec tot pe'a-9-a tot mate-info, dar intensiv si mi-e cam frica sincer.
Oricum succes tuturor bobocilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu incep liceul poimaine si nu mi-am repetat nimic in vacanta asta pentru ca o astept de cand aveam 11 ani laughing... nu te gandi ca sunt proasta si de asta nu imi pasa [ am terminat cu 9 50 ] big grin
Presupun ca aproape la toate materile o sa dam lucrari initiale dar din cate stiu eu nu se vor trece in catalog si materia va fi destul de diferita big grin
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi atenta si sa nu it fie frica.
cu drag Antonia

| bebitza07 a răspuns:

Nu sunt grele exercitiile, sunt un fel de recapitulare din toti anii de generala(exercitii care le-ai mai facut si bine altele noi care o sa le inveti)winking