| Christina_3780 a întrebat:

Buna!:* poate cineva sa ma lamureasca si pe mine cu o chestie legata de facultate? daca fac facultatea de limbi si literaturi straine pot da masterul in antropologie? si daca da pot sa practic si antropologia si ceva in care sa folosesc limbile straine in aceeasi masura? sau una are valoare mai mare decat cealalta?

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Daca vei invata una sau mai multe limbi straine te pot ajuta nu numai in antopologie ci si in orice situatie.A invata o limba straine numai este ceva optional ci, in ziua de azi, este o necesitate.
Poti urma master la antropologie daca facultatea pe care o urmezi are master pe acest profil(banuiesc ca te referi la Antropologia lingvistică, nu?) sau daca se gaseste master in alta facultate din tara sau strainatate.