| Bienccutza a întrebat:

Buna!
poate cineva să-mi spună cum se traduce un next din latina în romana?
adică cum așez cuvintele traduse în propoziție ca să-mi iasă textul tradus corect.
as vrea niște pași,adică sa-mi spuneți ca mai întâi faci asta, apoi asta.
va rog...

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Un text tradus corect, indiferent din ce limba, trebuie sa aiba sens si logica in limba-tinta. Cand traduci, renunti la topica latina si aranjezi cuvintele dupa topica limbii romane.