| Criss_Cristina_2002_1eGm a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva cum este la liceul Ion Luca Caragiale din Bucuresti?(profesori,materii, bursa etc)Pentru cei care sunt elevi ai acestui liceu sau au absolvit.As avea nevoie de cateva detalii.
Eu vreau sa intru la clasa de filologie bilingv germana

Răspuns Câştigător
| Kiwibibilă a răspuns:

E foarte uşor. Se iau note mari pe eseuri copiate de pe net dat fiind şi faptul că majoritatea profilelor sunt de filo.
La filo o să faci 4 ore de română dacă nu-ţi bagă opţionale, 3 de engleză, 2 de franceză parcă, 2 mate, una latină, două logică, 2 TIC, 2 istorie, 2 geografie, una muzică una desen, si mi se pare că fizică, chimie şi bio o să faci tot câte o oră.
Ca bursă îţi dă vreo 450 de lei de două ori pe an.
Nu învăţ acolo dar mi-a povestit cineva cum este.