| Anaaaa10 a întrebat:

Buna! Poate sa imi spuna cineva cum sunt examenele la universitatea Andrei saguna constanta?
e adevarat ca este strictete mare sau poate trece oricine?
am inteles ca profesorii cer bani pentru a te promova la un examen.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Examenele de admitere la o facultate sunt FOARTE seriose si intra numai cine este foarte bine pregatit si ia note mari, in limita locurilor disponibile.

Profesorii nu cer bani si nici nu se compromit sa-si piarda profesia pentru atat lucru.

Pune mana serios si invata si nu vei avea nevoie sa te gandesti vreodata sa dai spagi ca sa iei un examen, fiindca si tu risti acum sa ai dosar penal pe viata, sau sa fii dat afara din facultate.

Nu, la facultate nu trece oricine, fiindca nu este scoala generala ca profesorii sa fie indulgenti! Aici inveti serios iti iei examenele, daca nu inveti pierzi anul de facultate si daca esti primul an poti sa pierzi facultatea.
Nu ai ce cauta la facultate daca nu esti hotarat sa inveti pe rupte, ca facultatea este optionala.