| CatalinaCCata a întrebat:

Buna!
Pot sa ma mut de la un liceu cu un anumit profil la
alt liceu cu alt profil, dupa primul semestru? Sunt clasa a9a...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti muta daca consiliile de administratie a celor doua licee iti aproba transferul si daca media ta de intrare este mai mare decat cea a ultimului intrat la liceul unde vrei sa te transferi si cu sustinerea unor diferente, daca este nevoie. Numai bine!

| agent001 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Da te poti muta iniferent de medie

| CatalinaCCata explică (pentru Ioandelasal):

Stii cumva, la ce materii se dau diferentele? Eu vreau sa ma mut de la Stiintele Naturii la Economic... happy

| Ioandelasal a răspuns (pentru CatalinaCCata):

Asta afli daca intrebi la liceul unde vrei sa te transferi.

| Ioandelasal a răspuns (pentru agent001):

Nui adevarat. Citeste prevederile privind transferul din regulamentul de organizare si functionare a unitatilor din invatamantul preuniversitar si o sa vezi ca este asa cum am spus eu.