| Aria1234567810111 a întrebat:

Buna prieteni, am si eu nevoie de sfaturi de la persoane care sunt la facultatea de drept, specializarea drept, e atat de greu pe cum se spune? Am intrat la facultatea de drept pe specializarea administratie publica si azi s-a facut repartizarea si m-au trecut la specializarea drept si nu stiu ce sa fac sa incerc sa ma mut la ap sau sa raman la drept? Recunosc ca nu sunt o persoana stralucita cand vine vorba de invatat, am avut 6, 78 media la bac, voi ce ziceti?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa fii un jurist bun si sa ai o profesie juridica atunci ai mult de invatat si este destul de greu.
Daca vrei doar o diploma atunci nu este asa greu.

| Yurisa a răspuns:

Sunt la Drept si da, e greu. Am avut numai caderi neervoase si bagan cate un ibric de cafeea pe zi. Numai pentru o materie DE PE UN SINGUR SEMESTRU am avut de invatat doua carti a cate 600 de pagini fiecare, nu vreau sa te sperii, e greu dar nu imposibil. Nu as zice ca e doar de toceala, informatia trebuie asimiata intr-un anumit fel pentru a fi inteleasa. Nu stiu ce sa zic despre media de la bac. Cam micuta pentru ce pretentii are facultatea. Acum depinde...

| Yurisa a răspuns (pentru Yurisa):

Oh my God... ignora greselile din text. Tastatura imi joaca feste de ceva vreme laughing

| christine99 a răspuns:

Cred ca mai bine te duci la AP, nu e usor dar e cam in jumate materia pe care ai invata-o la Drept.

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

Dacă iti place dreptul si chiar iti doresti sa devii avocat sau altele ramai aici, dar sa stii ca ai foarte mult de invatat, dar daca iti va placea nu vei avea probleme.

Daca crezi ca nu e pentru tine mai bine te retragi si alegi ce te defineste.

Seara faina!