| gabytza7224 a întrebat:

Buna prieteni!:* am si eu nevoie urgent de rezumatul la povestirea" Lostrita de Vasile Voiculescu "nu am avut timp sa o citesc si sa imi afc si rezumat si imi trebuie maine urgent. Si daca se poate sa nu fie luat de pe net creatie propie sau daca nu e bun cum o >fi!:Xva mutumsc :X:*fundita:*

3 răspunsuri:
| Katerina_2750 a răspuns:

1.citeste regulamentu site ului, e interzis sa ceri ajutor pentru tme.
2.cine crezi ca sta sa-ti scrie tie aici un rezumat?
3. google it. daca cineva il ia de pe net si ti-l pune aici, e acelasi lucru, doar ca ti-e ti-e lene.
4. pune-ti mintea la contributie.

| Paulvasile10 a răspuns (pentru Katerina_2750):

Stiu ca au tecut 4 ani,dar atata timp cat exista categoria educatie si cultura generala, eu zic ca poti cere ajutor la teme, si plus de asta, cine esti tu sa comentezi la altii ca nu au voie sa isi caute aici ajutor la teme? in primul rand mai pune mana si revizuieste-ti gramatica, si in al doilea termina cu atitudinea asta de parca tu nu iti faci compunerile de pe net

| Asasina a răspuns:

Katerina are mare dreptate.Nu ai voie sa ceri ajutorul pentru facerea temelor.Nerespectarea acestor reguli poate duce la contul suspendat sau sters.