| Andreea_2852 a întrebat:

puteti incadra mesajul textului din Goliat si David intr-un grafic/schema/formula matematica sau desen? Multumesc (dau funda )!

Răspuns Câştigător
| maryusyca3 a răspuns:

Asa am facut si eu.am caiatul ala tembel si am pus,, buturuga mica rastoarna carul mare''

1 răspuns:
| criisz a răspuns:

Eu as spune ca se potriveste zicalei:"buturuga mica, rastoarna carul mare" - pentru ca toti il vedeau pe micul David un om mort la finalul luptei, dar in mod inteligent si-a invins adversarul.