| Fly2Sky a întrebat:

Buna sa va fie inima! As avea o mare nevoie de recomandare de carti despre educatie financiara... ceva ce explica principiile finantelor si a economiei de la 0, ceva cu adevarat inspirational, care-mi poate fi chiar util. De preferat ar fi in limba engleza. Multumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Care ar fi scopul: imbogățire grabnică sau?

| UserNameLost a răspuns:

Dacă vrei să îți îmbogățești cultura, nu poți să citești o singură carte și să afli tot ce trebuie despre un anumit domeniu, educația este un proces continuu și trebuie să citești tot ce prinzi în mână.

| Fly2Sky explică (pentru UserNameLost):

Pai daca ai recomandari de mai multe carti, te ascult

| UserNameLost a răspuns (pentru Fly2Sky):

Nu prea citesc cărți din domeniul financiar, dar cartea Cel mai bogat om din Babilon mi s-a părut interesantă.
Oricum, nu ar trebui să faci din bani un scop în sine, ci să vezi în ei un mijloc de a face lumea mai bună.