| Sadop a întrebat:

Am nevoie de niste carti sau site-uri de unde as putea sa incep sa invat limba engleza sau franceza.
As aprecia daca mi-ati oferi informatii utile, caut de ceva timp si nu gasesc nimic util.
Multumesc!

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista www.francaisfacile.com unde ai, in afara de franceza, optiuni pentru a invata engleza, germana, italiana, spaniola si inca vreo 2-3 alte limbi.
Daca te descurci cu explicatiile in franceza, poti incerca acolo.
Oricum, explicatiile sunt foarte clare si cu exemple colorate, asa ca nu ar fi prea greu sa te descurci.

| AFR81 a răspuns:

Schimba ma frate poza, Sock e praf laughing

| Sadop explică (pentru AFR81):

Ar fi ceva daca ar fi si util raspunsul tau, dar nu e.
Fiecare cu preferintele proprii.

| AFR81 a răspuns (pentru Sadop):

Bineinteles. Fiecare cu gusturile lui. Glumeam doar, nu lua "indemnul" meu in nume de rau. Cu un raspuns la intrebare, din pacate, nu te pot ajuta, altfel as fi facut-o deja. Mi-a sarit in ochi poza, putini am vazut pe aici cu tenismeni la "avatar".

| Sadop explică (pentru AFR81):

Sa stii ca nici eu nu am vazut prea multi.
O seara frumoasa! happy

| Nitescu_George_1999 a răspuns:

Este un site(nu-ti pot da link, dar iti spun cum se numeste) DUOLINGO sper ca te-am ajutat