| Marcualex a întrebat:

Se merita sa faci facultatea de litere? Eu as vrea sa merg pe italiana + o limba mai rara, preferabil norvegiana sau altceva nordic. La engleza nu m-as duce caci acolo merge tot "grosul" plus ca ma descurc mult mai bine la italiana. Credeti ca poti face ceva in viata cu literele?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai fi scris "Merita" in loc de "Se merita" ti-o recomandam. Asa...

| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca tu vorbesti de facultatea de limbi straine nu de favultatea de litere.

| Lostlyric a răspuns:

Daca vrei Facultate de Limbi Straine si nu de Litere, asa cum ai specificat acolo, cea mai de viitor limba cautata la momentul actual pe toate site-urile de recrutare in domeniul Software si Relatii cu clientii este olandeza. Da-i o simpla cautare pe primele pagini de pe Ejobs.

| SofiaTeodorescu a răspuns:

Nu conteaza ca alegi medicina, litere, asistenta sociala etc. cei mai buni vor reusi si o sa aiba loc de munca mereu (+aia cu cascaval). Orice alegi fii cel mai bun in ceea ce faci.Si alege o facultate buna care este recunoscuta international, munceste mult.Cunosc doua cazuri, tot asa au ales norvegiana, unul nu a facut nimic cu ea si celalalt e profesor in Norvegia.