| Goldenbulle7 a întrebat:

Acum un an si jumatate, am dat bacalaureatul si l-am picat. Avand in vedere ca in vara aceasta vreau sa il dau din nou, in afara de inscrierea la bac, mai trebuie sa fac ceva, cum ar fi daca mai trebuie date o data competentele?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai trebuie sa dai competentele. In cererea de inscrioere poti specifica si materia/materiile la care vrei sa-ti fie recunoscuta nota din sesiunea anterioara, daca ai cazut numai la doua materii sau la o materie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să înveți ca degeaba te înscrii la bac dacă esti bîtă, o sa il pici din nou. Pîna la vară pune burta pe carte. Mergi la scoala unde vrei sa dai bacul, si află materia care se va studia si ce mai trebuie sa faci ca ei stiu, la secretariatul scolii, intreaba acolo.