| Goldenbulle7 a întrebat:

Daca am picat bacalaureatul acum 2 ani si vreau sa il dau in vara urmatoare, va trebui sa dau competentele din nou? Dar examenele, va trebui sa le dau pe toate si pe cel de la romana, pe care l-am luat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu va mai trebui sa sustii competentele.
Obligatoriu trebuie sa sustii examene la materiile la care n-ai obtinut cel putin 5 si media celor 3 materii sa fie de cel putin 6.
Daca nu mai vrei sa sustii examenul la romana va trebui sa soliciti expres, in cererea de inscriere la bacalaureat, ca vrei sa-ti fie recunoscuta nota la romana.