| Nicoleta02iancu a întrebat:

Buna seara, am 18 ani și aș vrea să îmi continui studiile pe care nu le-am putut termina, îmi puteți spune va rog licee fara frecvență din judetul Bacău?

2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Felicitari pentru ca iti doresti sa continui studiile!

Si eu la 18 ani m-am inscris, in orasul meu, la un liceu cu posibilitatea de seral si frecventa redusa.
Eu am ales frecventa redusa si aveam 2 simestre...Fiecare simestru tinea 3 saptamani...Ne vedem in primul an cam prin septembrie sau octombrie iar al doilea simestru in anul urmator cam in martie - aprilie.
Cei de la seral teoretic ar trebui sa mearga la scoala in fiecare zi cate 3-4 ore de dupa masa.

Vezi ca la seral si la frecventa redusa se face si clasa a 13-a, deci ai 5 ani de liceu.

Sfatul meu e sa incepi sa inveti de pe acum si sa iei meditatii daca vrei sa dai si pentru bac... Timpul va trece repede si vei fi luata prin surprindere daca nu inveti serios...