| AndreiAron656 a întrebat:

am nevoie vă rog de niște informații.
Bun, sunt pe profil Industrie alimentară, și vreau să mă transfer din semestrul al doilea pe Științe Sociale ( în același liceu ) deci nu ma mut in alt liceu sau ceva.
Eu am media 8, 03... asta fără module, cu module iese mai mică.
Intrebarile mele sunt:
1. Ce medie imi trebuie pentru a mă transfera la un alt profil din acelasi liceu.
2. Modulele conteaza la media mea generala (la acel profil unde ma transfer nu se fac module)
3. Am observat acum ca nu se inchei toate materiile la sfarsitul acestui semestru, de ex. la franceza nu mi se incheie media acum, ci la sfarsitul anului, ce e "modul", intrebarea mea este daca se pune si media de la franceza la medie (eu am pus-o deja, am zis ca e 8, 03)
Multumesc!

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

1. Cel putin egala cu media cea mai mica din respectiva clasa.
2. Da
3. Se pun toate mediile. Oricum, se ia media generala de anul trecut. Daca esti pe clasa a 9a, nu se ia media din clasa a 8a, ci media de admitere.

| AndreiAron656 explică (pentru AC4S4):

Sunt a 11-a, am uitat sa zic