| denis321 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si as vrea sa ma transfer, la finalul primului semestru la un liceu cu program sportiv(am proba sportiva luata), însă eu sunt la un liceu cu profilul de comerț și am module, care se încheie la finalul anului școlar(practică). Pot sa ma transfer de pe primul semestru?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile nu se pot efectua decat la inceput de an scolar, in urma examenelor de diferenta si a mediilor, care trebuie sa fie cel putin egala sau mai mare, ca a ultimului intrat.
Transferul se poate face, doar daca mai sunt locuri ramase neocupate si directorul liceului nou, accepta transferul.