| Bănică_Gabriela_1999 a întrebat:

Bună seara! Am avut în semestrul 1 clasa a 10-a media 9 la purtare iar în semestrul al doilea 10 la purtare și medie de bursa dar nu am putut lua din cauza mediei de 9 la purtare din primul semestru.În clasa a 11-a am obținut media 9 generala și 10 la purtare. Întrebarea mea este dacă iau bursa de acum sau contează media de anul trecut.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea lua bursa de studii, dar depinde de numarul de elevi cu media mai mare decat a ta, de suma primita de scoala pentru burse si de cate burse se pot acorda. Sigur daca primesti sau nu poti afla doar de la scoala ta.