| GabiIancu2001 a întrebat:

am și eu o nelămurire în funcție cu bursa de merit. Sunt clasa a X- a și termin semestrul 1 cu media peste 8, 50 și media 10 la purtare. Intrebarea mea este daca pe semestrul al doilea voi beneficia de bursă? Țin să menționez că pe primul semestru nu am luat deoarece anul trecut adică clasa a 9- a am terminat cu o medie de sub 8, 50. Funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti beneficia de bursa, deoarece indeplinesti conditiile de acordare.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu avem noi de unde sa stim. Teoretic te incadrezi pentru bursa, dar ele se dau in functie de cati elevi sunt cu medii mari. Adica e un nr maxim de burse ce se pot acorda pentru fiecare scoala si ii ia pe primii cu media cea mai mare.