| LeonardMarianq6 a întrebat:

Bună seara, am nevoie de ajutor, eu tocesc la unele materii, aș vrea să învăț logic la geografie și la biologie ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde mult de ce fel de memorie ai si de modul de invatare pe care ti l-ai format pana acum.Eu uram biologia in liceu, nu aveam ce asocieri logice sa fac, incercam cu scheme sau altele dar tot ma chinuiam, in cele din urma, sa retin mecanic notiunile.

| LeonardMarianq6 explică (pentru dullcat):

Din câte am observat cel mai ușor învăț când fac legături între material (asta fac la istorie)dar în general tocesc
Observând când învăț logic îmi ia mai puțin timp față de când tocesc

1 răspuns: