| IT a întrebat:

Buna seara
Am si eu o intrebare
Ce trebuie sa invat mai intai ca sa aplic un job in domeniul it?
Tin sa precizez ca nu am studi in acest domeniu
Pot sa ma angajez si fara cunostinte mari de it?
Ce trebuie sa stiu ca sa imi gasesc un job in acest domeniu
Va multumesc
Cu respect va salut

1 răspuns:
| Veromon a răspuns:

Banuiesc ca te referi la o pozitie de tehnician (sa repari pc-uri, laptop-uri etc) in cazul asta poti sa incepi ca si decarcasator. Adica ajuti un tehnician calificat la treburi simple ca el sa castige timp si mai inveti una alta, dar intre timp, daca nu faci si o scoala de specialitate nu rezolvi mare lucru pentru ca nu poti avansa. Bazele le poti invata doar la cursuri, la scoala, cum sa folosesti un osciloscop etc, questii obligatorii la un tehnician.