| Loveeeeee15 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, astept raspunsuri de la cei care se pricep. Am 15 ani si m-am inscris la liceu, primul an. Dupa o discutie cu ai mei, m-am gandit daca as putea sa ma inscriu la 'seral' sau 'fara frecventa' (nu stiu cum e mai corect). Intrebare mea este daca se poate la varsta asta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate la varsta ta, cel putin 10 clase trebuie sa le faci la zi.
La seral sau la frecventa redusa (nu exista fara frecventa) te poti duce abia dupa 18 ani sau la depasirea cu 3 ani a varstei clasei.

| Loveeeeee15 explică (pentru Ioandelasal):

Va multumesc anticipat! O seara placuta!

| Violleta2022 a răspuns:

Se poate doar dupa terminarea celor 10 clase.

| Crackman a răspuns:

Da nu este rentabil... liceul este de zi doar la facultate am auzit de seral.

| Viitorulapropiat a răspuns:

De ce sa te înscri la seral? Se poate doar la liceu, sau sansa a doua.