| SalvatoreLeon a întrebat:

Buna seara, as vrea sa dau bacalaureatul, am terminat 12 clase dar nu am apucat sa il dau a trebuit sa plec din tara. Au trecut ceva ani, pot sa ma inscriu din nou? Inca ceva daca iau la romana si biologie nota de admitere insa la matematica iau minim iar urmatorul an raman doar cu matematica sau trebuie sa dau la toate? (funda)

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă media la toate materiile este peste 6, ești trecut.

| Frank51 a răspuns:

"ceva ani" bănuiesc că peste 20, dacă ai uitat procedura.

Trebuie minim 5 la fiecare, minim 6 media lor. Dacă ai luat 5 la oricare, nu mai dai a2a oară, decât la cele la care ai luat sub 5.

| SalvatoreLeon explică (pentru Frank51):

Am 26, deci daca iau minim 5 la romana si biologie raman cu matematica indiferent ca acolo am luat 1 de exemplu.

| SalvatoreLeon explică (pentru SalvatoreLeon):

Minim 6 media totala m-am referit.

| SalvatoreLeon explică (pentru SalvatoreLeon):

Vreau ca dupa sa imi dedic 1 an din viata pentru ai invata materia de bac la matematica. Singura materie care nu am putut sa o tolerez vreodata.