| Plushul a întrebat:

Bună seara. Dacă sunt licențiată în istorie, mă pot înscrie la titularizare pentru un post de educator? Am mai auzit de cazuri de felul ăsta, da nu știu cât de adevărat e laughing

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E foarte adevărat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că se poate, dacă te reprofilezi. Dar nu se întâmplă așa repede, cum vrei tu, incepând din toamnă. Știu că trebuie să te înscrii in Programul de studii Pedagogia învăţământului primar şi preşcolar (PIPP) din cadrul unei universităti, privind calificarea personalului didactic din învăţământul primar şi preşcolar. iar la final, vei fi licenţiată în ştiinţe ale educaţiei, ca profesor pentru învăţământul primar şi preşcolar.
Și poți fi educatoare...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încă ceva! E vorba de "programe de conversie profesională".
Și te interesezi unde au loc...

| Furnicuta000 a răspuns:

Educator nu. Dar daca ai facut modulul psihopedagogic poti sa fii profesor de istorie

| VanillaQ a răspuns:

Trebuie sa ai modulul psihopedagogic facut.