| celmaitarenume a întrebat:

Imi puteti recomanda un site ceva de pe care pot invata limba engleza? Sunt constient ca nu pot sa invat singur ca si cum m-ar invata un profersor, dar macar sa inteleg cat de cat. Multumesc.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Baza unei limbi sta in vocabularul invatat,si folosirea lui,asta inseamna sa inveti cuv noi, degeaba te uiti pe Youtube nu intelegi nimic, zero, tot degeaba inveti si cuv noi daca nu te folosesti de ele, cum uk iasa din ue nu vad ce sa faci cu ea, bagate pe germana sau norvergiana sau franceza

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu esti capabil sa inveti singur, nu poti invata nici de pe site-uri sau online, fiindca nu are cine sa-ti explice ca sa intelegi ceva, de aceea tu ai nevoie de un profesor sau un coleg ori prieten, care-i dispusa sa stea cu tine si sa-ti explice.

| Yurisa a răspuns:

Aplicația DuoLingo pe telefon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza sa inveti prima data sistemul prin care formezi propozitiile. Si cuvintele de baza
In rest e Simplu. Cand nu stii ceva google translate.
Acum mai totul citesc numai in Engleza.