| FataDiferitaDeCelelante a întrebat:

Buna seara, maine dau teza la romana si mie cam frica, imi e ca cum incepe teza uit tot [ sa mai intamplat invatasem mult si bine si cand a inceput ora de romana poc parca uitasem tot. ] + ca nu stiu cum sa invat repede casa imi ramana ceva in cap de obicei uit cum am zis mai sus. ce sfaturi imi dati? urgent, va rog happy Fundahappy

3 răspunsuri:
| CrazYDroP a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...Eu sunt in clasa a VIII-a si nu mai am emotii asa de mari.Incearca sa nu iti tocesti definitiile, incearca doar sa le intelegi si uita-te la exercitiile legate de teoria pe care o citesti fiindca degeaba cunosti teoria daca nu o poti pune in aplicare.Invata doar argumentarile fiindca aici nu exista alta varianta.Bafta si lasa emotiile.Incearca sa nu tratezi nici cu prea intens dar nici cu indiferenta teza fiindca vei avea acelasi rezultat in ambele cazuri.Incearca sa te afli undeva la mijloc.

| Bumbuu a răspuns:

Calmeaza-te si incearca sa fii atenta la subiecte. sigur o sa fie totul bine daca inveti bine acasa. trebuie sa fii sigura pe tine

| MikuHatsune a răspuns:

Sfatul meu e sa te gandesti ca teza este o bucata din viata trebuie sa nu ai emotii si sa accepti situatia si sa zici -nu uit! stop! nu vreau! Pot s-o fac! asta fac eu am avut aceeasi problema am facut asta si mi-a mers accesta este sfatul meu sper sa te ajute si mult noroc.