| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Va rog dati-mi niste sfaturi! Maine am test la istorie si e greu.Nu am invatat nimic.Ce sa fac? Cum as putea sa invat mai usor si mai repede?!

Răspuns Câştigător
| RainbowDash a răspuns:

1.Ia multe pauze (scurte):
in care sa faci o activitate si
Iti vei aminti (ex.:inainte sa mananc un mar invatam despre Stefan cel Mare)
2.Fa un rezumat a ce trebuie sa inveti
3.Subliniaza ce este mai important(astfel nu va trebui sa iti incarci mintea cu micile detalii)
4.De acum in colo nu mai ingrasa porcu' in ajun!
Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?! (P.S.nu am nici una) happy big grin happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pasul nr 1. inchide calculatorul
pas 2 invata

| LoveSleep a răspuns:

E doar 6 fără un sfert. Apucă-te să înveți, nu pierde vremea pe TPU, timp mai ai până mâine dimineață.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu e tarziu, ai putea sa incepi acum sa inveti.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Citeste lectia de multe ori pana o intelegi. Nu te gandi ca nu ai timp sa inveti, doar invata.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Citește lecția de 5-6 ori