| Rose123 a întrebat:

Se apropie finalul clasei a8-a si,bineinteles examenul,insa inca nu sunt sigura la ce liceu vreau sa merg. Accesibil ar fi Mihai Viteazul,dar multi dintre colegii mei spun ca "este plin de neseriosi", de "elevi tocilari si inchisi in ei" si "de profesori care cer meditatii in privat". Nu stiu ce sa cred. De obicei,nu ascult asemenea aberatii,dar,de data asta,recunosc ca m-am lasat putin afectata. Zvonurile de acest gen au reusit sa ma determine sa nu mai fiu atat de sigura,deci chiar vreau sa stiu cat mai multe informatii despre acest liceu din Bucuresti. Nu ma refer la medii,pentru ca asta pot gasi si eu pe interenet. Ma refer la informatii din interior, oferite de cineva care este in prezent elev sau a fost (dar nu mai mult cu 4 ani in urma). Sau macar de cineva care are un prieten sau o pritena acolo si care imi spune cate ceva. Cum este atmosfera? Cum sunt profesorii, colegii? Mi-ati recomanda acest liceu? Vreau argumente pro si contra.
Va multumesc pentru timpul acordat si pentru ajutor!
O seara placuta!

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Am rezerve privind liceul Mihai Viteazul, eu am făcut liceul Nicolae Bălcescu, care acum, se numește liceul / Colegiul Național Sfântul Sava!
Aș zice că și liceul Lazăr ar fi bun.

| neutrino a răspuns:

Pentru un elev caruia ii place si este capabil sa invete, recomand acest liceu.

Răspuns utilizator avertizat
| Roxxxxi a răspuns:

Un liceu bun ar fi economicul. Elevii sunt normali invata dar sunt si foarte de treaba.

| BeatriceNote a răspuns:

Vino in Sava! E chiar cel mai tare liceu! Poate nu se mai face carte ca inainte, dar colegii si atmosfera de liceu e super!
Si pana la urma te poti duce oriunde doar ca tu trebuie sa inveti ca nicaieri nu se mai face carte ca inainte(sunt clasa a9-a la Sava)big grin