| anonim_4396 a întrebat:

Cum a fost prima zi de liceu? Vreau cat mai multe detalii. Intru si eu in toamna la liceu si am mari emotii in legatura cu... tot: cum vot fi colegii, profesorii, atmosfera.

4 răspunsuri:
| AnonymousTPU007 a răspuns:

Eu cand am intrat in liceu am avut aceeasi colegi care i-am avut si in generala.straight facelaughingDoar vreo 6 noi.

| BiancaBaby a răspuns:

Si eu intru in a 9a, insa nu imi fac prea multe probleme, colegii probabil vor fi si ei timizi, asta pana va cunoasteti, despre profesori nu pot spune nimic, depinde, de exemplu in liceul in care vreau sa intru profa de romana se crede sotia lui eminescu laughing) iar atmosfera destinsa, mai ales dupa ce o sa va cunoasteti

Bafta si nu-ti face probleme, fi tu insuti si totul va fi bine happy
bafta :*

| 7QA3 a răspuns:

Liceul e cea mai frumoasa perioada. iar prima zi este ceea ce il deschide. Uite. o sa pasesti timid in curtea scolii, la festivitate si o sa te trezesti cu o gramada de indivizi necunoscuti pe langa tine pe care, de atunci, o sa-i numesti colegi. O sa va imprieteniti rapid, crede-ma. Toata lumea are mici emotii in astfel de zile. Veti lua manualele si va veti intalni cu diriginta/dirigintele si poate si cu cativa profesori. Toti va vor imbia la discutii. Nu ai de ce sa iti faci griji. La liceu, se schimba treaba cu notele, dar nu foarte mult. E adevarat ca profesorii sunt mai pretentiosi si ca materia e mai multa, dar e mai frumos, deja incepi sa fii tratat ca om matur si se simte placut diferenta. In principiu, mediile la liceu nu conteaza (decat daca vrei o facultate in strainatate) asa ca. succes! - nu ca ai avea nevoie, de fapt.

| DopefLsh a răspuns:

La mine nimic interesant.A fost exact ca la grădiniţă, faci cunoştinţă şi dupa 5 minute sunteţi cei mai buni prieteni.Nu trebuie să te stresezi cu intrarea la liceu.Depinde şi de colegi, profesori, tot. Dacă o să fie profesori şi colegi buni, atmosfera o să fie cum îţi aduceai aminte din şcoala generală. Prima zi nu o să faceţi ore mă gândesc, deci o să vă cunoaşteti..alea alea.