| mastervio a întrebat:

Buna seara.Sunt clasa a x-a si de curand mam transferat la un profil de economic.Din cate am inteles trebuie sa dau niste diferente la materiile pe care eu nu le-am facut.As dori si eu sa stiu daca se poate materiile care se fac in clasa a 10-a la economic(innafara ed mate/romana-cele elementare)ma refer la materiile de profil, Ca sa am si eu timp sa ma documentez pana incepe noul semestru.Cu stima Viore@Jack

5 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Trebuie sa le dai inainte sa faci vreo ora in clasa aia. de fapt nici nu stii daca se aproba transferul pana nu iei examenele de diferenta>

| mary969275 a răspuns:

In clasa a x-a la profil economic/servicii ai urmatoarele materii si nr de ore pe saptamana: mate, romana(+teza)-->3ore/sapt.; lb engleza(teza)-->2 ore/sapt; fizica-->2ore/sapt; chimie,biologie,geografie,istorie,religie, ed. fizica, lb. franceza, tic, ed. antreprenoriala, psihologie-->1 ora/sapt. astea sunt materii de baza, le faci indiferent de profil. La economic ai in plus trei module. M1-->CUE (Contabilitatea unitatii economice); M2-->PCsaM(Protectia Consumatorului si a Mediului); M3-->CP(Comunicare Profesionala) ai cate 3 ore pe sapt. din fiecare. Iti poti comanda de pe net un manual cu toate cele 3 module si ai toata materia clasei a x-a., poate te ajuta...

http://www.librarie.net/......tica-Petre

Bafta in noul semestrusi la testele pe care le vei da, sincer nu cred ca o sa fie prea greu, e usoara materia si probabil o sa dai testele pe la jumatatea semestrului, o sa ai timp sa recuperezi. SUCCES!

| jupbogdan a răspuns:

Diferente sa dau la toate materiile de profil, eu sunt turism in clasa a 10, iar anul acesta a venit un baiat de la un liceu industrial, dar el a dat doar diferenta la limba engleza(deoarece eu sunt engleza intensiv), acum nu stiu cum este altundeva,

| jupbogdan a răspuns:

@petrica111 Nu este adevarat ce spui, diferentele sa dau in timpul primului semestru( nu la inceput ci pe la mijloc) acel baiat de care ti-am spus nu a dat diferenta la Organizare.Bazele Organizatie sau Igiena din cauza ca nu le mai fac in a 10, si doar Engleza fac, si de aceea cred ca a dat doar la Engleza,

| FantasyNight a răspuns:

Stai linistit ca oricum diferentele nu le dai imediat cum incepe semestrul o sa iti spuna vitorul diriginte ce ai de invatat si nu o sa inveti toata materia m de la un anumit modul si o sa ai si un avantaj si acela ca tu o sa dai diferentele in timp ce profesorul isi desfasoara ora si o sa poti copia am avut si eu vreo 3 colegi noi si asa s.a procedat si asa stiu de la mai multi prt bafta