| denispop14 a întrebat:

În curând începe clasa a noua și am intrat la un liceu cu profil economic. Nu am lucrat deloc la mate vacanta asta si is pe langa total. Oare asa sunt majoritatea la inceputul clasei a noua?

7 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Da

| Vreausapot a răspuns:

Sincer, elevii de la economic nu prea frecventează scoala. Vei face multă economie.

| Alexx234qw a răspuns:

N-ai ce sa lucrezi la mate. Matematica din clasa a-9a nu are legatura cu matematica din gimnaziu.
O sa o iei de la zero.

| AndreiAndrei260111 a răspuns:

Nu majoritatea sunt așa, toți sunt așa, ar fi anormal sa lucrezi pa mate, doar ai terminat cu examenul, stai lejer, la liceele cu profil economic nu e stres... totul vine de la sine, bucură-te de fiecare clipa, o sa fie usor

| denispop14 explică (pentru AndreiAndrei260111):

Mersi de incurajare. Tu ce profil ai terminat?

| AndreiAndrei260111 a răspuns (pentru denispop14):

Administrație publica

| Maddy11 a răspuns:

Buna! Eu sunt la profil economic (contabilitate) si mai mult faci economie, nu se pune prea mult accent pe mate. Clar nu trebuie sa ignori orele de mate si lectiile pentru ca te ajuta in unele cazuri. Din punctul meu de vedere nu este foarte greu la acest profil.