| alina5677 a întrebat:

Buna seara! Sunt in clasa a 8 a si nu inteleg deloc matematica. De mâine o sa incep meditațiile însă imi este frica si sunt stresata ca nu o sa fie bine. Îmi puteți da niste sfaturi legate de meditații? macar cum sunt ele

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă tu banii că de restul se ocupă proful/profa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sansa se te imprietenesti bine cu profa/profu.
Poti sa pui altfel intrebarile decat in clasa cand poate iti era prea rusine sau pur si simplu nu intrebai. Poti sa intrebi orice.
Nu pune nimeni presiune pe tine, esti acolo sa intelegi ceva.
Succes.

| Dmdnfnxsnend a răspuns:

Pai la inceput o sa fie cam greu intr-adevar, am ajuns de la nota 3 la 9, incearca macar anul asta si daca nu poti deloc sa inveti matematica poti merge la uman.

| alina5677 explică (pentru Dmdnfnxsnend):

Oricum o sa merg la uman însă este vorba de nota din examen. Cu româna nu am probleme, matematica ma trage in jos

| alina5677 explică (pentru anonim_4396):

In clasa nu puteam sa intreb pentru ca tipa profesoara. Ea consideră că daca nu înțelegem ceva e din cauza ca nu suntem atenți. Multumesc frumos pentru sfat

| Dmdnfnxsnend a răspuns (pentru alina5677):

Incearca sa iei nota cat mai mare la romana ca sa poti sa iti permiti da iei nota mai mica la matematica